Jedziemy na wakacje!
W ostatnich latach podróże zaczęły być łatwiejsze niż kiedykolwiek w historii. Dzięki tanim liniom lotniczym, coraz lepszym połączeniom kolejowym, platformom internetowym...
Twój rok urodzenia mieści się między latami 1997 a 2012? To znaczy, że jesteś pełnoprawnym przedstawicielem pokolenia Z. Pracodawcy często nie doceniają wartości tak młodych osób. A to duży błąd.
Jedną z najważniejszych cech charakterystycznych dla pokolenia Z jest bezpośredni kontakt z nowoczesnymi technologiami od najmłodszych lat. Wydaje Ci się, że właściwie od zawsze ogarniasz smartfony, tablety i inne urządzenia mobilne. Te umiejętności są dla Ciebie absolutnie naturalne, często nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo. Dopóki nie musisz uczyć obsługi komputera np. mamę…
Jesteś w pełni zanurzony w cyfrowym świecie. Większość z Twoich rówieśników to nie tylko bierni odbiorcy technologii, ale także aktywni twórcy treści i społeczni influencerzy, a także streamerzy. Platformy społecznościowe takie jak Instagram, YouTube czy TikTok stały się Waszą domeną, umożliwiając wyrażanie siebie, budowanie swojej tożsamości i tworzenie społeczności wokół wspólnych zainteresowań. Komentujecie, nagrywacie, wyrażacie siebie.
Jednakże, pokolenie Z nie jest zainteresowane tylko społecznymi mediami i technologią. Chcecie mieć realny wpływ na sprawy świata. Kreować go i przekształcić na lepsze. Chcecie sprawiedliwości społecznej, działacie na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska. I co więcej, jesteście świadomi swojego wpływu na świat.
Dla “Zetek” niezwykłe jest również zrozumienie różnorodności i otwartość na kulturę. Dostęp do globalnej wioski, niezależnie od miejsca zamieszkania i poglądów kulturowych tam panujących, otworzył Wam głowy. Umiecie akceptować różnorodności kulturowe, etniczne i seksualne. Dużo o nich czytacie w Internecie, dużo oglądacie na ten temat filmów oraz seriali. Jest to dla Was naturalne. Macie dostęp do wielu punktów widzenia, dzięki czemu potraficie myśleć krytycznie i dociekać czasem nieoczywistej prawdy.
Jednak istotną cechą pokolenia Z jest niezależność i przedsiębiorczość. To w większości ludzie-huragany, którzy sami chcą zmieniać świat dookoła. Zatem tworzycie, jesteście przedsiębiorcami, aktywistami i infuencerami. Umiejętności technologiczne bardzo pomagają rozwijać Wam projekty i inicjatywy, a także wpływać na społeczność i globalne wyzwania. Nie boicie się tworzenia własnych marek i start-upów. A także zbaczania z utartych ścieżek.
Jednak nadmiar informacji, presja społeczna czy wpływ mediów społecznościowych nie pozostają obojętne na Wasze zdrowie psychiczne. Pamiętajcie, że potrzebujecie wsparcia i edukacji w tym zakresie. Jak bezpiecznie korzystać z technologii, dbać o relacje społeczne i pamiętać o balansie pomiędzy czasem spędzonym w Internecie a czasem w „realu”.
Jako przedstawiciele pokolenia Z jesteście grupą, dla której technologia, innowacje i społeczna odpowiedzialność stanowią kluczowe elementy. Macie w sobie naturalne zasoby, aby przekształcić świat na lepsze. Będzie to miało ogromny wpływ na kształtowanie przyszłości.
Warto Was wspierać i inspirować , dając możliwość rozwijania swoich talentów i wykorzystywania ich potencjału dla dobra świata. A przy tym dbać o zdrowie psychiczne i Wasze samopoczucie.
Dlatego idealnym pomysłem dla osób z pokolenia Z (z orzeczeniem) jest CENTRUM WSPARCIA EDUKACYJNO-ZAWODOWEGO. W projekcie można uczestniczyć już od 16 roku życia. Projekt skierowany jest do osób, które myślą o studiowaniu, są już kandydatami, studentami lub absolwentami. Jest tu cały wachlarz form wsparcia: od warsztatów interpersonalnych, treningów aktywności społecznej (wydarzenia kulturalne, koncerty, teatr, integracja), po wsparcie w załatwianiu formalności na uczelni czy w urzędach oraz konsultacje coachingowe i psychologiczne (wiemy, jak bardzo tego potrzebujecie!). Na dodatek dwa razy w roku organizowany są weekendowe wyjazdy w komfortowym, dostosowanym hotelu***, w przepięknych okolicznościach przyrody, zazwyczaj w górach.
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.
W ostatnich latach podróże zaczęły być łatwiejsze niż kiedykolwiek w historii. Dzięki tanim liniom lotniczym, coraz lepszym połączeniom kolejowym, platformom internetowym...
Coraz więcej młodych zgłasza problemy zdrowia psychicznego. Nie musi to wcale oznaczać, że mogą przeszkodzić ci w dalszym kształceniu.
Znamy kilka sposobów, abyś zainteresował swoją osobą potencjalnego pracodawcę. Jak się wyróżnić z tłumu kandydatów?