Jakie wsparcie otrzymasz na uczelni, mając niepełnosprawność wzrokową?
Odwiedź najpierw BON swojej uczelni, wypożycz sprzęt tyflograficzny i zadbaj o przystosowanie studenckich materiałów. Mów o swoich potrzebach!
Twój rok urodzenia mieści się między latami 1997 a 2012? To znaczy, że jesteś pełnoprawnym przedstawicielem pokolenia Z. Pracodawcy często nie doceniają wartości tak młodych osób. A to duży błąd.
Jedną z najważniejszych cech charakterystycznych dla pokolenia Z jest bezpośredni kontakt z nowoczesnymi technologiami od najmłodszych lat. Wydaje Ci się, że właściwie od zawsze ogarniasz smartfony, tablety i inne urządzenia mobilne. Te umiejętności są dla Ciebie absolutnie naturalne, często nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo. Dopóki nie musisz uczyć obsługi komputera np. mamę…
Jesteś w pełni zanurzony w cyfrowym świecie. Większość z Twoich rówieśników to nie tylko bierni odbiorcy technologii, ale także aktywni twórcy treści i społeczni influencerzy, a także streamerzy. Platformy społecznościowe takie jak Instagram, YouTube czy TikTok stały się Waszą domeną, umożliwiając wyrażanie siebie, budowanie swojej tożsamości i tworzenie społeczności wokół wspólnych zainteresowań. Komentujecie, nagrywacie, wyrażacie siebie.
Jednakże, pokolenie Z nie jest zainteresowane tylko społecznymi mediami i technologią. Chcecie mieć realny wpływ na sprawy świata. Kreować go i przekształcić na lepsze. Chcecie sprawiedliwości społecznej, działacie na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska. I co więcej, jesteście świadomi swojego wpływu na świat.
Dla “Zetek” niezwykłe jest również zrozumienie różnorodności i otwartość na kulturę. Dostęp do globalnej wioski, niezależnie od miejsca zamieszkania i poglądów kulturowych tam panujących, otworzył Wam głowy. Umiecie akceptować różnorodności kulturowe, etniczne i seksualne. Dużo o nich czytacie w Internecie, dużo oglądacie na ten temat filmów oraz seriali. Jest to dla Was naturalne. Macie dostęp do wielu punktów widzenia, dzięki czemu potraficie myśleć krytycznie i dociekać czasem nieoczywistej prawdy.
Jednak istotną cechą pokolenia Z jest niezależność i przedsiębiorczość. To w większości ludzie-huragany, którzy sami chcą zmieniać świat dookoła. Zatem tworzycie, jesteście przedsiębiorcami, aktywistami i infuencerami. Umiejętności technologiczne bardzo pomagają rozwijać Wam projekty i inicjatywy, a także wpływać na społeczność i globalne wyzwania. Nie boicie się tworzenia własnych marek i start-upów. A także zbaczania z utartych ścieżek.
Jednak nadmiar informacji, presja społeczna czy wpływ mediów społecznościowych nie pozostają obojętne na Wasze zdrowie psychiczne. Pamiętajcie, że potrzebujecie wsparcia i edukacji w tym zakresie. Jak bezpiecznie korzystać z technologii, dbać o relacje społeczne i pamiętać o balansie pomiędzy czasem spędzonym w Internecie a czasem w „realu”.
Jako przedstawiciele pokolenia Z jesteście grupą, dla której technologia, innowacje i społeczna odpowiedzialność stanowią kluczowe elementy. Macie w sobie naturalne zasoby, aby przekształcić świat na lepsze. Będzie to miało ogromny wpływ na kształtowanie przyszłości.
Warto Was wspierać i inspirować , dając możliwość rozwijania swoich talentów i wykorzystywania ich potencjału dla dobra świata. A przy tym dbać o zdrowie psychiczne i Wasze samopoczucie.
Dlatego idealnym pomysłem dla osób z pokolenia Z (z orzeczeniem) jest CENTRUM WSPARCIA EDUKACYJNO-ZAWODOWEGO. W projekcie można uczestniczyć już od 16 roku życia. Projekt skierowany jest do osób, które myślą o studiowaniu, są już kandydatami, studentami lub absolwentami. Jest tu cały wachlarz form wsparcia: od warsztatów interpersonalnych, treningów aktywności społecznej (wydarzenia kulturalne, koncerty, teatr, integracja), po wsparcie w załatwianiu formalności na uczelni czy w urzędach oraz konsultacje coachingowe i psychologiczne (wiemy, jak bardzo tego potrzebujecie!). Na dodatek dwa razy w roku organizowany są weekendowe wyjazdy w komfortowym, dostosowanym hotelu***, w przepięknych okolicznościach przyrody, zazwyczaj w górach.
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.
Odwiedź najpierw BON swojej uczelni, wypożycz sprzęt tyflograficzny i zadbaj o przystosowanie studenckich materiałów. Mów o swoich potrzebach!
Co z tymi studiami? Iść? Nie iść? Zobacz aż 10 korzyści ze studiowania, kiedy masz orzeczenie. Numeru siódmego będą zazdrościć Ci największe kujony na roku.
Jak się zapisać, co to są punkty ECTS i czy możesz obawiać się jedynki? Przekonaj się, jak studia wyglądają w rzeczywistości i jakie panują na nich zasady.